The Old Republic FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az Élményekről

Go down

Az Élményekről Empty Az Élményekről

Témanyitás  Sorzus Syn 2022-05-31, 14:56

Az élmények olyan hosszabb terjedelmű írások, melyek a konvencionális, "Posztolós" kalandokkal ellentétben tágabb időbeli és térbeli szemléletben dolgoznak fel eseményeket. Ez is a játék egy teljesen elfoigadható formája, így ezt is természetesen lehet folytatni ezen az oldalon.

Mi az élmények két alapterületét különböztetjük meg: A Naplókat és a Krónikákat.

A Napló az egyszerűbb: Itt a karakter főleg saját magával kapcsolatos történéseket tud megírni, melyek nem rendelkeznek nagyobb játékbeli következményekkel, úgymond kevésbé vannak hatással a világra, sokkal inkább pedig a karakterre. Egy-egy kiképzőtúra, egy mélyebb érzelmileg érintő vagy személyes esemény kijátszása, esetleg mélyebb kifejtése valamely képességbeli vagy pontbeli változásnak, és így tovább.

A Naplót meg lehet írni, és a megírt naplót utána Mesélői bírálat alá vetni. Ezen bírálat során a Mesélő végigtanulmányozza az irományt, és eldönti, hogy az megfelel-e a formai, logikai, és történeti követelményeinek, majd pedig ez alapján elfogadja (esetleg jutalmazza), vagy pedig javításokat kér, észrevételeket tesz, és elutasítja.

A Krónika azonban egy kissé bonyolultabb helyzet.

A Krónika során egy (vagy akár több!) játékos elkezd egy történést kifejteni, egy pontig, majd pedig erre a Mesélő (a világ képében, általában tömörebben) válaszol, körülményeket, információkat, és egy Léptéket adva. A Mesélő tehet észrevételeket, javítási kérelmeket, amelyeknek eleget téve adja csak meg a világ válaszát, és a Léptéket. Nagyobb hangvételű irományok, kevésbé elhúzott kijátszások, pörgős játékmenetek tere ez, ahol akár egy egész küldetés is relatíve hamarabb megoldható.

A Lépték nem véletlenül van kiemelve: Ez azt szabja meg, hogy milyen időpontig kell tovább fogalmazni(uk) a karakter(ek)nek a történéseket.

A Krónikák alapfelépítését talán egy példával lenne egyszerűbb szemléltetni.

Sith Sándor és Vadász Benjámin egy küldetésen vesznek részt, amelyben a Zokni-börtön félelmetes komplexumába hatolnak be, hogy megmentsék Zabrak Júliát, akinek kegyeiért mindketten harcolnak.

Sándor és Benjámin előre megbeszélik, hogy ki milyen módon tesz az ügy érdekében: Benjámin, mivel fejvadász, a Hutt-kartelltől vásárol információkat, míg Sándor egy bötrönőr (és családja) Sith vendégszeretettel tarkított kedves (és fájdalmas) meggyőzése, majd pedig elkerülhetetlen kiirtása segítségével informálódik. Felkeresik eztán Pilóta Pétert és Masina-MZ/X-et, akik segíteni fognak nekik (ők ketten nem-játékos karakterek, akiket egy kreativitástól fűtött discord-beszélgetésben találtak ki). Megírják, hogy a börtön alatti csatornarendszerben fognak bejutni, egy álcázott hajóval. Mindenki megírja a saját szemszögét, egészen az előzetes tervezéstől addig, hogy a csatornában kimondhatatlan mócsingok közepette másznak a börtön felé.

A Mesélő ezután megírja az alábbi reakciót:

"A terv sikeresnek bizonyul, megtaláljátok a megszerzett térképek és tervrajzok alapján a börtön bejáratát. Azonban nem számítottatok egy kancellár érkezésére, aki miatt az őrök dupla műszakban, nagyobb létszámmal vannak jelen, és lehet, hogy a biztonsági készültség egyéb meglepetésekkel is járhat. Lépték: A Fogoly megtalálásáig."

Ekkor Sándor és Benjámin ismét tervezni kezd, és megírják addig, amíg megtalálják Zabrak Júliát, és a Mesélő ismét reagál, és a többi, és a többi.

Tehát a játékosok egy hosszabb élményt fejtenek ki, közösen, szakaszokban, a Mesélő időleges adott információival. Természetesen ezek a történések hatással lehetnek a világra, és adott esetben (jó kidolgozás, kreativitás, és kevés javítási kérelem mellett) busás jutalmak is üthetik az ember (vagy zabrak, sith, twi'lek...) markát egy jó krónikáért.
Sorzus Syn
Sorzus Syn
Mesélő

Posts : 1
Join date : 2021. Oct. 30.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.